אופק נדל

המומחים לתל ברוך, תל ברוך צפון ונווה-גן

  • 03-6488874

מתלבטים בין שכונת תל ברוך לשכונת נווה גן בתל-אביב?

נווה גן היא אחת השכונות החדשות והאיכותיות של גוש דן. מבחינה מוניציפלית היא שייכת לרמת השרון, אולם המיקום שלה, בין קריית שאול לבין תל ברוך צפון, והרמה הגבוהה של הבנייה בה כמו גם של תושביה, הופכים אותה לחלק מההוויה התל אביבית – ובפרט יוצרים התלבטות לבינה לבין שכנתה מדרום, תל ברוך צפון, שגם היא מהווה יעד נחשק למי שמחפש מקום מגורים איכותי במיוחד.

על-מנת שתוכלו לבחור באופן מושכל את השכונה המתאימה לכם ביותר מבין שתי האופציות המומלצות, מוגש לכם מידע מקיף אודות שתיהן:

תל ברוך צפון

רוב הבניינים בשכונה היוקרתית הם בני 4 עד 10 קומות, כולם ברמת גימור מרשימה במיוחד, המתאימה לרמה הסוציו-אקונומית הגבוהה של תושבי תל ברוך צפון.

מרבית הבניינים הם בני 10 עד 15 שנים, וביניהם משתרעים שטחים ירוקים נרחבים ומלבבים, כולל מבחר פארקים וגנים ציבוריים. ריבוי הגינות, שכולן מטופחות להפליא, תורם לא רק לחזותה הנאה של השכונה אלא גם לתחושת הקהילה, שכן הן מהוות מקום מפגש אידיאלי למשפחות ולילדים.

ועד השכונה, שמיטיב למלא את תפקידו, והרמה הגבוהה של השירותים הקהילתיים, מחזקים אף הם את הגיבוש של התושבים ואת האווירה הנעימה מאוד ממנה נהנים כל תושבי תל ברוך צפון.

מאפיין בולט נוסף של השכונה הוא רמת החינוך בה – בתי הספר והגנים של תל ברוך צפון הם מהמובילים בתל אביב כולה וההשקעה הרבה בהם בהחלט ניכרת, הן לעין והן מבחינת התמורה לה זוכים ילדי השכונה.

הלב הפועם של תל ברוך צפון הוא מיקדו סנטר – המרכז המסחרי שמציע גם אפשרויות בילוי מגוונות וכן מרחבים פתוחים ירוקים סביבו.

יתרון אחר של השכונה הוא השקט והניקיון השוררים בה, בין השאר בזכות העובדה כי התחבורה הציבורית עוברת בסמוך לה ולא נכנסת אליה. בניגוד לאזורים אחרים בתל אביב בתל ברוך צפון אין בעיות חנייה שכן לכל בניין חנייה תת קרקעית.

נווה גן

נווה גן היא שכונה חדשה – בנייתה החלה ב-2009 – ובהתאם רמת הגימור של הבניינים והאבזור של הדירות הינה המתקדמת ביותר והמפנקת ביותר. בנוסף מתאפיינות הדירות בהיותן רחבות ידיים – סיבה נוספת לכך שלשכונה, שממשיכה להתרחב ולהתפתח, בעיקר לכיוון צפון, נמשכת אוכלוסייה בחתך סוציו-אקונומי גבוה מאוד.

הבניינים בשכונה הם בני 9 עד 15 קומות והסדר והניקיון במרחבים הציבוריים מופתי (ומאחר שהתחבורה הציבורית אינה נכנסת לשכונה הרי שגם רמת הרעש וזיהום האוויר בה אפסיות). רבים מתושבי נווה גן מגדירים אותה כקיבוץ בלב המרחב האורבני, בעיקר בזכות רמת הגיבוש הגבוהה, הוועד המצוין של השכונה והאווירה הקהילתית החמה.

עוד יתרון של נווה גן הוא הנגישות הגבוהה הן לנתיבי איילון והן לערי השרון.

בשכונה פועלים מספר גני ילדים ובית ספר יסודי שמתאפיינים במספר ילדים נמוך בכל כיתה כך שכל ילד זוכה למקסימום תשומת לב והשקעה – והתוצאות בהחלט ניכרות לעין. מבחינת שטחים ירוקים מתלבט בנווה גן פארק החבלים וכן ישנו שביל נוסף באמצע השכונה. כחלק מתנופת הפיתוח של נווה גן צפויה בעתיד הקרוב הקמתן של ריאות ירוקות נוספות.

סיכום

לא קל לבחור בין נווה גן לתל ברוך צפון, וזאת מהסיבה הפשוטה ששתי השכונות איכותיות להפליא, מכל הבחינות, ומהוות לוקיישן מעולה לחפש בו את המקום שיהפוך לבית עבורכם.
אופק נדל"ן - אהרון בקר 8, מיקדו סנטר, תל ברוך צפון, ת"א